Publisher’s opinion
Beursmakelaar en wapenverzamelaar Patrick Claes wordt aangevallen en beroofd in zijn eigen huis. De dader heeft het gemunt op zijn waardevolle wapencollectie en steelt maar liefst 58 antieke wapens. Commissaris Pieter Van In probeert de daders op te sporen en ontdekt dat Claes dubieuze zakenrelaties erop nahoudt met de Russische maffia. Het onderzoek neemt een gevaarlijke wending wanneer de vriendin van Van In, de onderzoeksrechter Hannelore Martens, in het geheim haar eigen speurwerk verricht en in de problemen komt. Waarom moest ze zich zo nodig bewijzen tegenover haar vriend? ‘Het Dreyse-incident’ is het vijfde boek in de Van In-reeks en vertelt het verhaal over hoe hij zaken en privé niet langer gescheiden kan houden.
Pieter Aspe (1953) is een van de meest vooraanstaande misdaadauteurs in Vlaanderen. Zijn doorbraak kwam in 1995 met de thriller ‘Het vierkant van de wraak’, het eerste boek in de populaire Van In-reeks. Inmiddels is de reeks verfilmd tot een tv-serie die te zien is op VTM en werd zijn werk in meerdere talen vertaald, waaronder in het Amerikaans, Zuid-Afrikaans en Duits. Er zijn in totaal meer dan 1,5 miljoen exemplaren verkocht van Aspe’s werk. Ook heeft de auteur onder andere de Hercule Poirotprijs gewonnen met het boek ‘Zoenoffer’ en heeft hij dankzij zijn status in Vlaanderen zijn eigen prijs opgesteld voor beginnende auteurs: de Aspe Award.
Biography
Né à Bruges en 1953, Pieter Aspe est un écrivain belge de langue néerlandaise. Dans les années 1970, il s’implique dans les mouvements contestataires étudiants, puis abandonne ses études de sociologie et exerce toutes sortes de petits métiers (négociant en vin, employé d’une caisse de mutualité, concierge d’une basilique, saisonnier à la police maritime…). Il commence à publier des romans et des scénarios dans les années 1990. En 2001, il obtient le prix Hercule Poirot, qui récompense chaque année le meilleur auteur policier flamand. Les enquêtes du commissaire Van In font l’objet d’une série télévisée. Pieter Aspe est devenu le héraut de Bruges, dont il dépeint à chaque intrigue un nouvel aspect des charmes... et des vices.
By the same author